EN
14.04.2022, 16:00 Wersja do druku

Kraków. „Margules. Nieobecność” z Lublina w Teatrze KTO

Inne aktualności

Czy komuś z Was znane jest nazwisko Margules? Ludwik Margules? Brzmi obco, egzotycznie, nie po polsku. Tymczasem w Meksyku, każdy kto otarł się o teatr, kojarzy go z Polską i największymi reformatorami współczesnego teatru. Margules wymieniany jest jednym tchem z takimi nazwiskami twórców polskich jak Kantor czy Grotowski. Pisze Kamil Wróblewski w TOKFM.pl.

Już 22.04. o g. 19.00 Teatr KTO oraz Scena InVitro z Lublina zapraszają na spektakl "Margules. Nieobecność".

PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI - Łukaszem Witt Michałowskim, Arturem Pałygą oraz zespołem aktorskim. Podczas spotkania porozmawiamy o postaci Ludwika Margules, teatrze meksykańskim i na wiele innych tematów.

Bilety: https://bit.ly/margules_nieobecnosc

Spektakl Witt-Michałowskiego to transgresyjne spotkanie z nieżyjącym już reżyserem rozgrywające się w noc meksykańskich zmarłych. Według lokalnych obyczajów jest to czas kontaktu żywych z duchami. Tak też jest w tym przypadku.

Ostatecznie spektakl okazuje się być zdumiewającą fuzją dwóch artystycznych postaw. Witt-Michałowski niejako "przegląda się" w meksykańskim reżyserze. W zamian, nieżyjący już klasyk, otrzymuje na scenie coś w rodzaju "drugiego życia". Wszystko to powoduje, że "Margules. Nieobecność" opowiada przede wszystkim o sile i trwałości artystycznej wizji.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

22 kwietnia Teatr KTO zaprasza na rozgrywający się w noc meksykańskich zmarłych spektakl "Margules. Nieobecność" oraz na spotkanie z jego twórcami

Źródło:

TOKFM.pl
Link do źródła

Autor:

Kamil Wróblewski

Data publikacji oryginału:

14.04.2022