EN
21.07.2020, 09:24 Wersja do druku

Kraków. Krakowski Teatr Tańca wśród beneficjentów dotacji na działania w sieci

Inne aktualności

Milion złotych trafi do pozarządowych instytucji kultury z Krakowa, które zaproponowały najciekawsze propozycje działalności w sieci w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Fundacja Burza Mózgów, Dom Kultury Alchemia, Art&Sound, Krakowski Teatr Tańca, a w sumie 41 instytucji ze 136 zgłoszonych do konkursu otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci”.

W konkursie adresowanym do organizacji pozarządowych można było uzyskać dopłatę na cyfrowe projekty związane z szeroko rozumianą kulturą. Do rozdania był 1 mln złotych, a program zakładał wsparcie lokalnych instytucji i artystów w ramach pakietu narzędzi „Kultura Odporna”.

Najwięcej, bo 45 tys., otrzymało Stowarzyszenie Re-Prezentacje, organizator krakowskiego festiwalu reportażu „Non Fiction”. Dotację miasto przyznało właśnie na działania związane z 5. edycją festiwalu, organizowaną w tym roku wyjątkowo - ze względu na pandemię - w ostatni weekend sierpnia. Niewiele mniej, po 40 tys. zł, otrzymały Fundacja Pełni Kultury, Bookowy Dom oraz Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Krakowskie instytucje kultury będą więcej działać w sieci. Dostały na to 1 milion złotych

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba

Wątki tematyczne