EN
25.02.2022, 12:22 Wersja do druku

Kraków. Koncert Solidarni z UKRAINĄ w Teatrze im. Słowackiego

W najbliższą niedzielę 27.02.2022 na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie o godz. 19:00 odbędzie się koncert Solidarni z UKRAINĄ.

Tuż za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie, trwa wojna. Ukrainki i Ukraińcy boleśnie doświadczają barbarzyńskiej agresji ze strony putinowskiej Rosji. Atak na wolną Ukrainę jest atakiem na Europę. Na nasze wartości, na nasze bezpieczeństwo, na nas wszystkich. Nie możemy zamykać oczu i ust na to, co się tam dzieje. Patrzmy więc i głośno deklarujmy naszą solidarność i wsparcie dla dumnego i tak bliskiego nam narodu ukraińskiego.

W teatrze, możemy – i powinniśmy – wypowiadać się za pomocą sztuki. Dlatego zapraszamy Państwa na niezwykły koncert, podczas którego będziemy śpiewać i mówić o wojnie, niepewności, ale też o nieustającej potrzebie wolności i pokoju oraz o głębokiej wierze w drugiego człowieka. Na scenie wystąpią artyści Teatru Słowackiego oraz ukraińscy i polscy przyjaciele.

Bilety w symbolicznej cenie 3 zł w kasie Teatru oraz online, natomiast podczas koncertu polsko – ukraińska fundacja Zustricz przygotuje kwestę na rzecz Ukrainy. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dla przybywających do Krakowa z zajętej wojną Ukrainy uchodźców. Prosimy o przybycie i liczymy na szczodrość Krakowian.

W niedzielny wieczór bądźcie razem z nami dla Ukrainy.

Dyrekcja i Zespół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne