EN

5.12.2020, 12:33 Wersja do druku

Kraków. Kantor tu jest! Spacer dźwiękowy

Inne aktualności

Jak brzmi miasto, kiedy wsłuchamy się w jego codzienny gwar? Co mówią twarze przechodzących obok nieznajomych? Które miejsca mogłyby być szczególnie bliskie artystom? Włóż słuchawki, włącz aplikację i sprawdź, czy "Kantor TU jest!".

Autorem spaceru dźwiękowego jest Wojciech Kiwer, realizator dźwięku w Narodowym Starym Teatrze, twórca muzyki do spektakli i filmów oraz budowniczy nietypowych instrumentów.

- Technologia pozwala nam dziś na to, by spacery dźwiękowe były dostępne dla każdego, kto ma smartfona z lokalizatorem GPS. By podążyć szlakiem Kantora, nie trzeba wypożyczać dodatkowego sprzętu, wystarczy włączyć aplikację - mówi artysta. I zachęca: - Każdy, kto weźmie udział w spacerze, może jednocześnie przenieść się w inny wymiar. Z uczestnika ruchu miejskiego stać się obserwatorem. Kiedy w słuchawkach słyszy archiwalne wypowiedzi Kantora i muzykę, jego wyobraźnia zaczyna pracować. Od razu inaczej patrzy się wtedy na miasto, architekturę i otaczającą go rzeczywistość.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

40-lecie Cricoteki. Kantor tu jest! Wieczór z Mistrzem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.