13.03.2021, 09:11 Wersja do druku

Kraków. Jakub Józef Orliński gościem specjalnym festiwalu Opera Rara

Jakub Józef Orliński będzie gościem specjalnym festiwalu Opera Rara. Kontratenor zaśpiewa na żywo w towarzystwie Capelli Cracoviensis. To pierwszy taki koncert po zimowym lockdownie.

fot. mat Teatru im. Słowackiego

Talent Jakuba Józefa Orlińskiego chwalą na całym świecie. Artysta ma na koncie międzynarodowe laury, m.in. Grand Prix nowojorskiego Marcella Sembrich International Vocal Competition i Metropolitan Opera National Council Auditions. Orlińskiemu będzie towarzyszyła Capella Cracoviensis.

Świetna orkiestra

Artysta współpracował z orkiestrą nie raz – w lipcu muzycy nagrywali razem w Teatrze Łaźnia Nowa m.in. trzy arie Händla – z opery „Partenope”, „Tolomeo Re d’Egitto” i „Riccardo Primo” oraz repertuar sakralny, „Stabat Mater” Vivaldiego. – Capella Cracoviensis jest świetną orkiestrą. To olbrzymia przyjemność, by po pandemii w końcu mieć obok siebie duży zespół i razem robić to, co się kocha – komentował wtedy kontratenor.

Bilety wysprzedane

Co w repertuarze niedzielnego koncertu? Bach, Vivaldi i Händel. Niestety, bilety na koncert wyprzedały się błyskawicznie. Koncert Jakuba Józefa Orlińskiego i Capelli Cracoviensis w ramach Opery Rary w niedzielę o godz. 18 w Teatrze Słowackiego (plac św. Ducha 1).

Festiwal Opera Rara potrwa do lipca. Szczegóły: operarara.pl.

Tytuł oryginalny

Jakub Józef Orliński gościem specjalnym festiwalu Opera Rara

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kraków online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.