EN

7.06.2021, 15:30 Wersja do druku

Kraków. "Godzinki czyli od świtu do nocy" - pierwsza tegoroczna premiera Teatru Mumerus

Inne aktualności

Teatr Mumerus wraca do gry z publicznością. 7 czerwca o godzinie 19 w Teatrze Zależnym zaprezentuje swoją pierwszą tegoroczną premierę - "Godzinki czyli od świtu do nocy". Pisze Paweł Gzyl w Dzienniku Polskim.

"Godzinki czyli od świtu do nocy" to spektakl muzyczno-taneczny, poświęcony pieśniom śpiewanym codziennie o określonych porach dnia. Akcja, zgodnie z tradycyjną koncepcją jedności czasu, zawiera się w ciągu jednej doby - czyli, jak w podtytule: "od świtu do nocy". Podstawą scenariusza spektaklu są katolickie i protestanckie pieśni oraz twórczość Jerzego Trzanowskiego - duchownego i poety ewangelickiego z XVII wieku.

Najistotniejszym założeniem przedstawienia jest to, aby struktura muzyczna (rozumiana jako synteza śpiewu, mowy, ciszy i dźwięków związanych z materialnością tak ludzi, jak i rzeczy) pełniła rolę nadrzędną i określała kształt oraz charakter całości. Spektakl koncentruje się na tzw. "białym śpiewie" oraz na tańcach. Do współpracy reżyser zaprosił trzy osoby z zespołu specjalizującego się w tego rodzaju śpiewie - Strojone.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Godzinki czyli od świtu do nocy" - pierwsza tegoroczna premiera krakowskiego Teatru Mumerus

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

07.06.2021 14:02

Wątki tematyczne