EN

13.03.2020, 16:30 Wersja do druku

Kraków. Festiwal Misteria Paschalia odwołany

Inne aktualności

- Dynamicznie wzrastające zagrożenie zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2 oraz wysokie prawdopodobieństwo powikłań z tym związanych, nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że zdrowie i życie uczestników festiwalu, artystów oraz pracowników Krakowskiego Biura Festiwalowego, musi być przez nas - organizatorów - postawione na pierwszym miejscu - napisała w komunikacie dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Od 12 marca do 25 marca 2020 r. w całym kraju zawieszona jest działalność instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

- Gdyby Festiwal Misteria Paschalia miał się odbyć, bylibyśmy odpowiedzialni za zapewnienie restrykcyjnych wymogów sanitarnych oraz za monitoring stanu zdrowia uczestników. Dodatkowo artyści, którzy mieli przyjechać do Krakowa nie są w stanie zadeklarować, że będą na festiwalu obecni - powiedziała PAP Izabela Helbin.

Dodała, że przygotowanie tak dużego wydarzenia wobec wstrzymania działalności KBF w najbliższych tygodniach jest niemożliwe. - Nie wiemy, czy będą się odbywać połączenia lotnicze, na które zarezerwowaliśmy bilety dla artystów. Nie możemy też zaciągać kolejnych zobowiązań finansowych, ryzykując, że festiwal ostatecznie się nie odbędzie. Liczę na zrozumienie naszej publiczności - powiedziała Helbin.

Osoby, które kupiły bilety lub karnety za pośrednictwem portalu eventim.pl, otrzymają mailem informację o sposobie dokonania zwrotów. Ci, którzy nabyli je w punktach sprzedaży stacjonarnej eventim mogą je zwrócić tylko w tym samym punkcie, a ci, którzy kupili je w punktach InfoKraków będą mogli odzyskać pieniądze, kiedy działalność tych punktów zostanie wznowiona. Zwroty będą realizowane w ciągu sześciu miesięcy od daty planowanego wydarzenia, a termin ten może ulec wydłużeniu.

Źródło:

Materiał własny