20.08.2020, 08:31 Wersja do druku

Kraków. Ewa Demarczyk spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim

mat. Filmu Polskiego

Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej nazywana "Czarnym Aniołem" Piwnicy pod Baranami odeszła w piątek, 14 sierpnia 2020 roku. Ewa Demarczyk miała 79 lat.

Pogrzeb Ewy Demarczyk odbędzie się 26 sierpnia o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Artystka spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim, niedaleko innych artystów piwnicznych, m.in. Piotra Skrzyneckiego, Marka Grechuty, Mieczysława Święcickiego.

Z propozycją uhonorowania niezwykłej postaci krakowskiej kultury wyszła również radna Koalicji Obywatelskiej Nina Gabryś, która zwróciła się do Prezydenta o podjęcie działań na rzecz upamiętnienia Ewy Demarczyk w przestrzeni publicznej.

- Artystka związana z kultowym kabaretem „Piwnica pod Baranami” uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej i zdecydowanie zasługuje, by Kraków uhonorował jej twórczość i dokonania w odpowiedni sposób - przekonuje Nina Gabryś. - Jest to także szczególnie istotne ze względu na fakt, że wśród patronów krakowskich ulic i placów bardzo odczuwalny jest duży brak kobiet, dzięki takim działaniom przyczynimy się także do budowania pamięci o dorobku i osiągnięciach Polek, krakowianek oraz ich wkładzie w polską kulturę, co jest niezwykle istotne - dodaje.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ewa Demarczyk spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim

Źródło:

Dziennik Polski online

Link do źródła