EN

22.10.2020, 08:45 Wersja do druku

Kraków. Dariusz Gnatowski był zakażony koronawirusem

Inne aktualności

Dariusz Gnatowski był zakażony koronawirusem, potwierdził to test - ustalili dziennikarze RMF FM. Aktor zmarł we wtorek wieczorem w krakowskim szpitalu imienia Dietla. Miał 59 lat.

o tym, że przyczyną śmierci Gnatowskiego był COVID-19 pojawiły się jeszcze we wtorek, mówiono o tym m.in. w "Faktach" w TVN. Na zakażenie koronawirusem wskazywały objawy, z jakimi aktor trafił do szpitala - zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa.

W środę dziennikarzom RMF FM udało się ustalić, że zakażenie koronawirusem u Gnatowskiego potwierdził test, którego wynik dostały służby sanitarno-epidemiologiczne.

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Popularność zyskał jako aktor filmowy. Wystąpił m.in. w serialach "Ekstradycja", "Siedlisko", "13 posterunek", "Pierwsza miłość", ale największą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka – sąsiada głównych bohaterów w "Świecie według Kiepskich".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

RMF: Dariusz Gnatowski zmarł przez koronawirusa. Potwierdził to test 21.10.2020 21:01

Źródło:

www.tok.fm
Link do źródła

Wątki tematyczne