EN

10.01.2022, 08:56 Wersja do druku

Kraków. Bagatela znów zaśpiewa

Inne aktualności

Piosenki Grechuty, Wodeckiego, Zauchy i Dymnego zaśpiewają aktorzy Teatry Bagatela. Widowisko, które swoją premierę miało w maju 2021 roku, wróci na Dużą Scenę już 11 stycznia.

„Niebieska patelnia”, „Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Masz przewrócone w głowie” „A taki miał być przyjemny nastrój” czy „W dzikie wino zaplątani” to niektóre z piosenek, które znalazły się w repertuarze koncertu „Bagatela śpiewa”. Aktorzy Teatru wykonają utwory związanych z Krakowem poetów, kompozytorów, pieśniarzy i satyryków. Koncertem zespół przypomni publiczności kultowe pieśni i monologi z Piwnicy pod Baranami, przeboje Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy, przywoła także wyjątkową atmosferę artystycznej krakowskiej kawiarni, Studenckiego Festiwalu Piosenki i wyrafinowanego kabaretu.

- Realizując znane motto, które wypowiada jeden z bohaterów kultowego filmu Rejs – „Najlepiej lubimy piosenki, które znamy” – wybrałem piosenki, które znam najlepiej, które państwo też znacie, a które nigdy się nie zestarzeją, bo są po prostu świetne i literacko, i muzycznie. Wybrałem je również pod tym kątem, żeby dać szansę wspaniałemu zespołowi świetnie śpiewających aktorów Teatru Bagatela na stworzenie nowego oblicza tych piosenek. Nie robimy coverów, nie ścigamy się z oryginałami, przedstawiamy nowe wersje, muzycznie i interpretacyjnie podkreślając wspaniałą twórczość krakowskich autorów i kompozytorów – mówił przed premierą w maju 2021 roku twórca tego widowiska Krzysztof Materna.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Bagatela znów zaśpiewa. Piosenki z Krakowem w tle przy Karmelickiej

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba