EN

15.02.2022, 12:28 Wersja do druku

Kraków. Aukcja charytatywna „Tylko miłość”

14 lutego wystartowała aukcja charytatywna „Tylko miłość” organizowana przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Wylicytować można m.in. przedmioty ofiarowane przez Annę Dymną, Krzysztofa Globisza czy Krystynę Jandę.

fot. Monika Krzysztofik-Hanarz

Szanowni Państwo,

od 2008 roku Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Filharmonia Krakowska organizują charytatywne wydarzenia kulturalne, których celem jest pomoc chorym i niepełnosprawnym artystom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. 

– Od ponad pięćdziesięciu lat jestem aktorką – mówi Anna Dymna. – Znam wszystkie piękne i ciemne strony tego zawodu, los wielu artystów. Kiedy jesteśmy silni i zdrowi, oklaskuje się nas, komplementuje, odbieramy nagrody. Nasze zawody wymagają często wysiłku ponad siły, końskiego zdrowia i odporności psychicznej. Są niebezpieczne i kontuzjogenne. Aktor, muzyk, śpiewak operowy chory czy kontuzjowany jest po prostu wykluczony. Bywa, że nagle znika ze sceny i mało kto wie, co z nim się dzieje. Los moich kolegów, którzy chorują, staje się nieraz bardzo smutny. Wiem, jak to jest, ponieważ sama przechodziłam w życiu ogromnie trudne okresy, kiedy miałam wypadki samochodowe albo gdy spłonęło moje mieszkanie. Wtedy moi koledzy przy mnie byli, wspierali mnie. To mnie uratowało. Świadomość, że w takich chwilach nie jesteśmy sami, jest niezwykle ważna. Nie tylko dla artysty. Dla każdego człowieka. Powinniśmy więc zrobić wszystko, by nikt w takiej sytuacji nie był sam.

W latach 2008-2019 organizowaliśmy koncerty w Filharmonii Krakowskiej, połączone z aukcjami magicznych przedmiotów ofiarowanych przez znane postacie życia publicznego. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nasz charytatywny koncert nie mógł się odbyć. W obecnym, z oczywistych względów, również się nie odbędzie. Mając jednak na uwadze trudne położenie tegorocznych beneficjentek projektu: aktorki Dagmar Bilińskiej-Korban oraz wokalistki i skrzypaczki Joanny Słowińskiej (obie walczą z chorobą nowotworową), postanowiliśmy przygotować dla nich aukcję na platformie Allegro. Będzie tam można wylicytować m.in. przedmioty ofiarowane przez Annę Dymną i Krzysztofa Globisza, prezydenta Andrzeja Dudę, kardynała Stanisława Dziwisza, papieża Franciszka, Marcina Gortata, Krystynę Jandę, Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Sapkowskiego. Licytacja wystartowała 14 lutego i potrwa miesiąc. 

Więcej informacji pod adresem https://mimowszystko.org/tylko-milosc.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne