EN

26.11.2020, 10:06 Wersja do druku

Kraków. Anna Polony i Jerzy Trela nagrywają płytę z poezja Ewy Lipskiej

Inne aktualności

W piątek, 27 listopada, swoją premierę będzie miała płyta „Droga pani Schubert…”. Zawiera ona wiersze krakowskiej poetki Ewy Lipskiej w interpretacji pary znakomitych aktorów – Anny Polony i Jerzego Treli. Reżyserem słuchowiska jest Józef Opalski.

Postać pani Schubert pojawiła się po raz pierwszy w tomie „Ludzie dla początkujących” z 1997 roku. Jako tytułowa bohaterka funkcjonuje jednak w poezji Ewy Lipskiej od niedawna – najpierw w książce „Droga pani Schubert...” z 2012 roku, a potem w „Miłość, droga pani Schubert” z 2014 roku. „Poetyckie prozy Lipskiej są tak samo nasycone znaczeniami i tak samo niepokojące jak jej wiersze. Nie sposób ich ogarnąć w jednej lekturze, warto do nich wracać, warto się w nie wmyślać, warto w ich perspektywie spojrzeć na otaczający świat. Zawsze tak było z wybitną poezją" – pisał prof. Marian Stala.

Na pomysł zrealizowania słuchowiska i płyty z tekstami Ewy Lipskiej wpadli aktorzy. Anna Polony i Jerzy Trela często czytali jej wiersze podczas różnych spotkań poetyckich i zachwycili się ich oryginalnością.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Droga pani Schubert..." - płyta Radia Kraków z poezją Ewy Lipskiej w interpretacji Anny Polony i Jerzego Treli

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl