EN
13.02.2023, 17:43 Wersja do druku

Kraków. „Solidarni z Ukrainą” - koncert charytatywny w Teatrze im. Słowackiego

26 lutego 2023 roku Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

fot. Bartek Barczyk / mat. teatru

Mija już rok od rozpoczęcia pełnej inwazji putinowskiej Rosji na Ukrainę. Od roku Ukrainki i Ukraińcy doświadczają potworności wojny, jednocześnie bohatersko walcząc o wolność, o swój kraj. Walczą jednocześnie w obronie całej Europy, o nasze bezpieczeństwo, o nasze wartości, o naszą przyszłość.

Polki i Polacy nie mogą i nie są na toczącą się wojnę obojętni. Również my, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, od pierwszego dnia wojny pomagamy, zbieramy pieniądze i przedmioty, na wiele sposobów wspieramy przybywające do Krakowa osoby uchodźcze. Jako pierwsi w Polsce, już trzy dni po napaści na Ukrainę w 2022 roku, zorganizowaliśmy koncert charytatywny Solidarni z Ukrainą.

Przez ten rok wydarzyło się wiele. Nie zmieniło się to, że Ukraina wciąż bohatersko walczy i wciąż niezwykle potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego 26 lutego o godzinie 20.00 na Dużej Scenie Teatru ponownie zagramy i zaśpiewamy charytatywnie dla Ukrainy. Tym razem pieniądze zbierane będą na premierę Dziadów którą w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku wyreżyseruje Maja Kleczewska. Chcemy by ten Teatr mógł grać, tworzyć, by nawet w czasie wojny ludzie nie tracili kontaktu ze sztuką.

Na scenie wystąpią aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ich ukraińscy i polscy przyjaciele. Koncert postrzegamy jako wyraz solidarności z ukraińskim środowiskiem teatralnym i tamtejszą widownią.

Projekt jest realizowany przy współpracy partnerów: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Lounge Magazine, Fundacja Zustricz, Salam Lab, Fundacja Fine, Internationaler Bund Polska.

Bilety w symbolicznej cenie 5 zł w kasie Teatru oraz online. W trakcie tego wieczoru polsko - ukraińska fundacja Zustricz będzie prowadzić kwestę.

Bądźmy tego dnia razem. Razem, solidarni z Ukrainą, solidarni z ukraińskim Teatrem!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne