EN

25.03.2022, 13:47 Wersja do druku

Kraków. Opera Krakowska zorganizuje 26 maja koncert na rzecz uchodźców

Inne aktualności

Opera Krakowska zorganizuje koncert na rzecz ukraińskich uchodźców, wydarzenie zapowiedziała na 26 maja, czyli Dzień Matki, aby uczcić wszystkie kobiety, które z dziećmi musiały uciec przed wojną.

„Przed wojną uciekają przede wszystkim kobiety, w tym wiele matek, i dzieci. Na twarzach tych kobiet rysuje się dramat, który porusza nas wszystkich” – powiedział PAP dyrektor Opery Krakowskiej Bogusław Nowak.

Repertuar majowego koncertu jest ustalany. Na ten dzień odrębny program przewidziano dla dzieci. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Opera Krakowska znajduje się niedaleko konsulatu Ukrainy i w związku z tym udostępniła część swojego parteru dla uchodźców – jest tutaj kącik z pożywieniem i napojami, można skserować dokumenty. „Chcemy im dać choć chwilę wytchnienia” – podkreślił dyrektor opery.

Kraków jest wśród miast, w których uchodźcy zatrzymują się najczęściej. Według danych magistratu jest ich tu ok. 130 tys. W kompleksowym punkcie obsługi uchodźców w Tauron Arenie nadano dotychczas ok. 3,3 tys. numerów PESEL.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne