EN

26.09.2022, 12:48 Wersja do druku

Kraj. Żeby kulturze nie zabrakło ciepła i energii

Inne aktualności

Wiele teatrów, muzeów czy bibliotek wciąż jest pod kreską po pandemii. Kryzys gospodarczy i rekordowe ceny za prąd i gaz zmuszają samorządy do zwiększenia nakładów na instytucje kultury - pisze Elżbieta Rutkowska w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

-  Aktualnie największym problemem wszystkich instytucji kultury jest niepewność co do wysokości kosztów prowadzenia działalności - ze szczególnym uwzględnieniem opłat za energię -  oraz sytuacja finansowa pracowniczek i pracowników - stwierdza Justyna Makowska, dyrektorka wydziału kultury Urzędu Miasta Poznania.

Do tego dochodzi sytuacja finansowa osób odwiedzających takie placówki. - Kryzys ekonomiczny, jakiego obecnie doświadczamy, powoduje pauperyzację potencjalnych odbiorców kultury, co przekłada się na spadek przychodów z działalności - wskazuje Katarzyna Olesiak, dyrektorka wydziału kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola, dodaje, że niesie to także zagrożenie wykluczenia części społeczeństwa z aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Żeby kulturze nie zabrakło ciepła i energii

Źródło:

„Dziennik Gazeta Prawna” nr 186

Wątki tematyczne