EN
21.06.2022, 10:02 Wersja do druku

Kraj. W czwartek ruszy 10. „Teatr w Małym Mieście"

mat. organizatora

Zapraszamy na szczególną, bo jubileuszową, X edycję projektu Teatr w Małym Mieście. Dzięki współfinansowaniu projektu przez Fundacje PZU, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dotrzemy aż do 20 miast zachodniej Polski.

Harmonogram wydarzeń:
24 VI – Kleszczewo – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
25 VI – Mogilno – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
07 VII – Dębno – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
17 VII – Świeradów Zdrój – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
23 VII – Piaski – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
29 VII – Syców „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia
30 VII – Ostrzeszów – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
05 VIII – Lubasz – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Eliksir Mądrości” Teatr Wariate
13 VIII – Białogard – „Morskie opowieści” i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
15 VIII – Solec Kujawski – „Rozpoznani Nierozpoznani” Teatr Ewolucji Cienia
19 VIII – Złotów – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
21 VIII – Buk – „Czas Wilka” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
28 VIII – Mikstat – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Polowanie na motyle” Gili Gili i Teatr Łata
31 VIII – Lądek – „Morskie opowieści” i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
02 IX– Pogorzela – „Rozpoznani Nierozpoznani” Teatr Ewolucji Cienia
03 IX – Granowo – „Rozpoznani Nierozpoznani” Teatr Ewolucji Cienia
09 IX – Strzelce Opolskie – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
10 IX – Tarnowo Podgórne – „Fin Amor” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata
16 IX – Oleśnica – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Podróże dookoła świata” Teatr Łata
18 IX – Resko – „Zapomniana historia” Teatr Ewolucji Cienia i „Morskie opowieści” Teatr Łata

Szczegóły będą na bieżąco publikowane na stronie: https://www.facebook.com/teatrwmalymmiescie/

SPEKTAKLE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

„Fin Amor – miłość dworna” Teatru Ewolucji Cienia. Zainspirowany dziejami Tristana i Izoldy opowiada piękną i uniwersalną historię o miłości, odnosząc się do reguł kodeksu rycerskiego. Oczarowuje zarówno widzów wyrobionych jak i tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z teatrem.

„Rozpoznani Nierozpoznani” Teatru Ewolucji Cienia to spektakl odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz.
Zaczynając nasze widowisko w punkcie, w którym M. Abakanowicz pozostawiła swój tłum – niejako podejmujemy wyzwanie. Spektakl jest, podobnie jak dzieła tej znakomitej rzeźbiarki, autonomiczną wypowiedzią artystyczną, dotykającą spraw uniwersalnych, w tym wypadku kwestii wolności i zniewolenia jednostki ludzkiej, a nawet całych zbiorowości.
Ożywiając „Nierozpoznanych” pokazujemy co się stanie, gdy tłum niemal identycznych postaci zacznie zyskiwać indywidualność: odkrywców, manipulatorów, wodzów, zbawców i zbrodniarzy. Pokazujemy jak <<nierozpoznani>> walcząc o indywidualność ulegają prorokom czy ideologom, by po chwili na powrót przypominać zunifikowany i bezkształtny tłum. Ukazując jednostkę na tle zbiorowości zastanawiamy się nad istotą tożsamości człowieka, nad tym co go stymuluje do działania i jakie są skutki tych działań, dochodząc do wniosków, które raczej do optymistycznych nie należą.

https://www.facebook.com/TeatrEwolucjiCienia/videos/181867466086951/

TEATR EWOLUCJI CIENIA “Czas Wilka”. Porusza temat nienawiści, zemsty i przebaczenia w widowiskowej oprawie - największa mobilna wilczyca w Europie!

TEATR EWOLUCJI CIENIA „Zapomniana historia” – spektakl kostiumowy dotykający uniwersalnego problemu władzy, w oparciu o autentyczną historię z XI wieku.

„Morskie opowieści” Teatru Łata z Poznania. To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

Podróże dookoła świata” Teatru Łata to interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego rejonu uczestnicząc w charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce. Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli.

Teatr Łata i Teatr Gili Gili „Polowanie na Motyle”

Łącząc bogate i różnorodne doświadczenia artystyczne aktorów zaprezentujemy spektakl na wysokim poziomie zarówno pod względem formy jak i treści. Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w role ogrodowych krasnali, opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów (pająk, motyle, gąsienica), które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak bardzo ważną dla młodego odbiorcy.

Teatr Wariate „Eliksir Mądrości”

Artyści wywodzą się z nurtu Teatru Animacji z Poznania. W swoich spektaklach łączą walory dobrego tekstu, z wystudiowaną estetyką, pięknymi formami lalek, scenografią, porywającą muzyką i pełną energii grą aktorów. "Eliksir mądrości" to zabawny, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne