EN

8.01.2022, 11:13 Wersja do druku

Kraj. Teresa Aksinowicz Jander nie żyje

Inne aktualności

Teresa Aksinowicz Jander, aktorka znana z polskich seriali, nie żyje. Odeszła w wieku 67 lat. Informację o jej śmierci we wzruszających słowach przekazał syn.

Aktorka była znana z ról w polskich serialach, takich jak "Pierwsza miłość" czy "Na dobre i na złe". Przez długie lata współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek. Kobieta odeszła 6 stycznia w wieku 67 lat.

Teresa Aksinowicz Jander nie żyje. Aktorkę wzruszająco pożegnał syn i agencja, z którą współpracowała

O śmierci aktorki Teresy Aksinowicz Jander poinformował jej syn - reżyser Konrad Aksinowicz. We wzruszających słowach pożegnał mamę.

Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tę smutną i szokującą wiadomość, ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz Jander odeszła dziś. Razem z jej kochającym mężem jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować, co dalej. Na razie sami nie wiemy. Kocham cię, mamo, na zawsze i wszędzie - napisał Konrad Aksinowicz.

Odejście Teresy Aksinowicz Jander skomentowała także agencja aktorska Edwin Film, która współpracowała z kobietą.

Dzisiaj świat się zatrzymał dla niej, ale także i dla nas. I całej społeczności aktorskiej. Tereska odeszła w dniu 6 stycznia 2022 roku, podążając za konnym orszakiem Trzech Króli. Taki oto dzień sobie wybrała na pożegnanie z ziemskim życiem. […] Wiadomość przyjmujemy z niedowierzaniem, szokiem, bólem i poczuciem ogromnej straty zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym. Wyrazy współczucia dla syna Konrada i męża Lutza - podano.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teresa Aksinowicz Jander nie żyje. Wystąpiła w m.in. "Na dobre i na złe". Pożegnał ją syn: Kocham cię, mamo, na zawsze i wszędzie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.