EN

2.03.2022, 09:20 Wersja do druku

Kraj. Teatry i domy pracy twórczej przyjmują uchodźców z Ukrainy

Inne aktualności

Galerie sztuki, teatry - kolejne instytucje kultury i organizacje artystyczne udostępniają przestrzeń uchodźcom z Ukrainy. Wszystkie swoje domy pracy twórczej udostępniło uciekającym Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Pisze Witold Mrozek w „Gazecie Wyborczej”.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ma pięć domów pracy twórczej: w Sopocie, Ustce, Konstancinie, Krynicy-Zdroju i Zakopanem. Zazwyczaj przyjeżdżają do nich związani ze stowarzyszeniem pisarze czy kompozytorzy - teraz wszystkie posłużą uchodźcom.

"Pracujemy też nad uruchomieniem systemowej pomocy finansowej dla Was" - podało stowarzyszenie w komunikacie skierowanym do uchodźców, w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

Również Związek Artystów Scen Polskich udostępnił posiadany przez siebie Dom Pracy Twórczej w podwarszawskim Skolimowie.

"Nie mogąc pozostać obojętnym na niesamowity dramat naszych ukraińskich sąsiadów, Zarząd Główny ZASP, na wspólnym posiedzeniu (Główna Komisja Rewizyjna i Komisja do Spraw Społecznych, Kulturalnych i Oświatowych), 28 lutego br. podjął decyzję o przeznaczeniu budynku Domu Pracy Twórczej w Skolimowie na tymczasowy dom dla uchodźców z Ukrainy" - brzmi komunikat na stronie stowarzyszenia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatry i domy pracy twórczej przyjmują uchodźców z Ukrainy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek

Data publikacji oryginału:

01.03.2022

Wątki tematyczne