EN

13.11.2020, 17:44 Wersja do druku

Kraj. Spektakle Teatru Telewizji także w soboty w TVP Kultura

TVP Kultura rozpocznie emisję przedstawień Teatru Telewizji w soboty, ponadto poszerzy ofertę programową we wtorkowym paśmie teatralnym - poinformował PAP dział public relations TVP. 14 listopada pokaże spektakl Teatru Sensacji "Pomyłka, proszę się wyłączyć!" w reż. Jerzego Gruzy.

"Spektakle Teatru Telewizji na antenie TVP Kultura cieszą się niezmienną popularnością. Antena proponuje widzom uznaną klasykę, premierowe monodramy, spektakle powstałe we współpracy z najważniejszymi polskimi scenami, jak również kultowe przestawienia Teatru Sensacji +Kobra+" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

TVP Kultura nowe pasmo teatralne zainauguruje 14 listopada o godz. 12.35 spektaklem Teatru Sensacji "Pomyłka, proszę się wyłączyć!" z 1966 r. w reżyserii Jerzego Gruzy z Aleksandrą Śląską w roli głównej.

"Ktoś kiedyś powiedział, że nieodłącznym elementem teatru jest publiczność, która pełni bardzo ważną rolę w spektaklu. Bez niej nie ma teatru. Naszym celem, powinnością i zadaniem jest dziś sprawienie, by publiczność teatralna nadal mogła oglądać to, co kocha - teatr. I ten teatr znajdzie w TVP Kultura" - zadeklarowała redaktor naczelna TVP Kultura - z-ca dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP Kalina Cyz.

Przypomniano, że TVP Kultura "tradycyjnie już w każdy wtorek o godz. 20 zaprasza na współczesne rejestracje sceniczne, spektakle należące do Złotej Setki Teatru Telewizji oraz przedstawienia operowe i baletowe z najsłynniejszych scen świata", a "emisję spektaklu poprzedzą rozmowy z artystami".

Zapowiedziano, że "jeszcze w listopadzie widzowie TVP Kultura obejrzą premierowe +Dziady+ Adama Mickiewicza w interpretacji zespołu Teatru +Wierszalin+ w Supraślu".

"Spektakle Teatru Telewizji są planowane również w soboty - już wkrótce TVP Kultura zaproponuje widzom klasykę z bogatego archiwum Teatru Telewizji" - czytamy w przesłanej informacji.

Źródło:

PAP