EN

20.07.2021, 18:14 Wersja do druku

Kraj. Ruszył nabór wniosków w konkursie o stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2022 r.

Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie o stypendia twórcze i z zakresu upowszechniania kultury na 2022 r. - poinformowano we wtorek na Twitterze Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS). Nabór wniosków trwa do 20 sierpnia.

Inne aktualności

Jak wyjaśniono na stronie MKDNiS, "o wsparcie mogą ubiegać się osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami".

"Stypendium w wysokości 3 tys. 500 zł brutto miesięcznie przyznawane jest na realizację określonego projektu w takich dziedzinach, jak: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami i twórczość ludowa oraz animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury" - napisano w informacji.

Podkreślono, że "o stypendium może wnioskować osoba fizyczna, która w terminie do 20 sierpnia 2021 r., zgodnie z regulaminem konkursu, złoży wniosek opisujący koncepcję przedsięwzięcia (autorski projekt twórczy lub autorski projekt z zakresu upowszechniania kultury)".

Jak zaznaczono, "przedmiotem stypendium nie może być zakup środków trwałych i nieruchomości, finansowanie nauki w szkołach, na studiach wyższych bądź kursów doszkalających".

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, wraz z regulaminem i instrukcjami dotyczącymi wypełnienia wniosku o stypendium znaleźć można na stronie.

Źródło:

PAP