EN

5.07.2021, 13:23 Wersja do druku

Kraj. Rusza konkurs otwarty na utwór dramatyczny dla cyklu ekranizacji TEATROTEKA

Inne aktualności

TEATROTEKA wraca. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS po raz kolejny ogłaszają otwarty konkurs na utwór dramatyczny. Do 15 października czekamy na utwory dla dorosłych, o szeroko pojętej tematyce współczesnej - poinformowano na Fb ZAiKS-u.

"Tematyka prac konkursowych jest dowolna. Organizatorzy oczekują utworów dla dorosłych, o szeroko pojętej tematyce współczesnej. Do udziału w konkursie zapraszają wszystkie osoby dorosłe" - napisano na stronie ZAiKS-u.

Jak zaznaczono, "TEATROTEKA to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach współczesnej dramaturgii, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym". "Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. W latach 2013-20 w WFDiF powstało 50 oryginalnych realizacji TEATROTEKI" - przypomniano w informacji.

Wyjaśniono, że organizatorzy konkursu "oczekują utworów dramatycznych przeznaczonych do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego w cyklu TEATROTEKA o czasie trwania mieszczącym się w granicach między 40 a 60 minut (około 30-40 stron znormalizowanych, czcionka Courier lub Courier New, rozmiar 12)".

Utwory na konkurs należy nadsyłać do 15 października na adres mailowy: [email protected], wpisując w tytule maila: "Konkurs otwarty na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI".

"Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15 grudnia 2021 r., a stosowny komunikat ukaże się na stronach internetowych WFDIF oraz ZAIKS-u" - napisano na stronie ZAiKS-u.

Laureatom konkursu przyznane zostaną nagrody pieniężne: za I nagrodę - 16 tys. zł, za II nagrodę - 11 tys. zł, a za III - 8 tys. zł. Wręczone zostaną również trzy wyróżnienia po 5 tys. zł.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://app.zaiks.org.pl/media/bmhfijpg/regulamin-teatroteka-25062021.pdf.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne