EN

6.11.2020, 08:38 Wersja do druku

Kraj. Przenieśmy spektakle do kościołów, skoro nie trzeba ich zamykać

Inne aktualności

Nikt wprawdzie nie udowodnił, że uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych przyczynia się do eskalacji pandemii, ale fakt jest faktem - wróciła sytuacja z wiosny, tylko jesteśmy dużo bardziej zmęczeni. Mamy za to więcej transmisji internetowych z teatrów i sal koncertowych. Oto, co oglądać i czytać, czego słuchać w ten weekend - pisze Anna S. Dębowska w Gazecie Wyborczej.

Żyjemy jak na bombie z powodu bezterminowego zawieszenia normalnego życia. Niestety dotyczy to również kultury – oficjalnie do 29 listopada, choć pewnie na tym się nie skończy, rząd wstrzymał koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe i wystawy. Ostatni dzień na zaznanie kultury w realu – w piątek 6 listopada.

Postuluję zatem, aby przenieść przedstawienia i koncerty do kościołów, skoro te nadal pozostaną otwarte. Zamknięcie restauracji, filharmonii, teatrów, kin i galerii sztuki, przy jednoczesnym zezwoleniu na dalsze otwarcie kościołów, jest z punktu widzenia normalnej obywatelki świeckiego państwa niezrozumiałe i oburzające. Ale ponieważ nie żyjemy w normalnym państwie, to wszystko się zgadza.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przenieśmy spektakle do kościołów, skoro nie trzeba ich zamykać

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Anna S. Dębowska

Data publikacji oryginału:

06.11.2020 06:00

Wątki tematyczne