EN

23.04.2021, 17:08 Wersja do druku

Kraj. Oczekiwanie na premiery w audycji "Ten cały musical" w radiowej Dwójce

Musical o marzeniach, czyli „Pretty Woman” z Krakowskiego Teatru Variété, premiery na które niecierpliwie czekamy i znakomita muzyka - klasyka gatunku oraz nowości. Zapraszamy na audycję „Ten cały musical”.

Większość polskich teatrów muzycznych pracuje nad nowymi spektaklami. Tak dzieje się m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz Teatrze Muzycznym w Toruniu. Są więc duże szanse, że zaplanowane na czerwiec premiery odbędą się. Opowiemy również o tytułach, które są w przygotowaniu oraz tych, które zostały skończone, ale niestety wciąż artyści nie mogli skonfrontować swojej pracy na żywo z widownią.

Odwiedzimy również Kraków i tamtejszy Teatr Variété, w którym odbyła się premiera musicalu „Pretty Woman” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. W audycji nie zabraknie filmowych inspiracji, dobrej książki - opowiemy o musicalowych przygodach Jerzego Gruzy, oraz muzyki - nowości i klasyki gatunku. Premierowo wysłuchamy piosenki z nowego krążka Teatru Muzycznego Capitol, z musicalu „Gracjan Pan” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Na audycję zaprasza Piotr Sobierski.

Źródło:

Materiał nadesłany