05.08.2020, 09:41 Wersja do druku

Kraj. Ludzie kultury bronią Gajosa przed PiS-em

Inne aktualności

Europosłanka Beata Mazurek nazwała Janusza Gajosa "prostakiem", a na Twitterze wybitnego aktora zaatakowali liderzy obozu rządzącego Piotr Gliński i Ryszard Terlecki. Wcześniej Gajos skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za "podzielenie naszego kraju".

- Dobry aktor zostanie dobrym aktorem, a chwilowi komentatorzy jego poczynań przeminą. Tak jak przeminęło Zjednoczenie Patriotyczne "Grunwald" - tak Daniel Olbrychski w rozmowie z "Wyborczą" skomentował napaści polityków PiS na aktora po jego krytycznej wypowiedzi.

Na Pol'and'Rock Festivalu Janusz Gajos, w rozmowie z Katarzyną Janowską, powiedział o Jarosławie Kaczyńskim: - Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na pół. To jest zbrodnia (…). W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazywało hitleryzmem.

Janusz Gajos. Afera o "małego człowieka"

Na komentarze strony rządzącej nie trzeba było długo czekać. – Wyraźnie widać, że PRL, "Czterej pancerni i pies" odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie "Układ zamknięty". Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka - oceniła w mediach społecznościowych europosłanka PiS Beata Mazurek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ludzie kultury bronią Gajosa przed PiS-em. Olbrychski: "Takiego zwyrodnienia nie było nigdy"

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kultura online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Dawid Dróżdż, Jacek Szczerba

Data:

04.08.2020 14:45

Wątki tematyczne