EN
24.09.2021, 11:18 Wersja do druku

Kraj. Festiwal, który budzi na nowo. 9. Festiwal Kultury Bez Barier

Inne aktualności

Prawie 200 wydarzeń w kilkunastu miastach Polski. Po raz dziewiąty już odbędzie się Festiwal Kultury „Bez Barier". Pisze Łukasz Kamiński w Gazecie Wyborczej - Co Jest Grane.

- Ogromnie zależy nam na tym, aby ten festiwal na nowo obudził wszystkich, którzy odrobinę przysnęli w czasie pandemii i przyzwyczaili się do siedzenia w domu, przed komputerami. Liczymy, że znowu osoby z niepełnosprawnościami ruszą do instytucji kultury, a te zachwycą uczestników festiwalu nowymi propozycjami. I znowu będziemy blisko - mówi Robert Więckowski z Fundacji Kultury bez Barier, która od lat działa na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwości systematycznego i samodzielnego uczestnictwa w projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, zwiedzania wystaw w muzeach i w galeriach.

14 miast, 60 instytucji, 200 wydarzeń

Tegoroczna 9. już edycja Festiwalu Kultury „Bez Barier" rozpocznie się w czwartek, 30 września i potrwa do niedzieli 10 października. W wydarzeniu weźmie udział ponad sześćdziesiąt instytucji i organizacji kultury z czternastu miast: Lublina, Krakowa, Bielska-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W programie festiwalu znajdzie się około dwustu wydarzeń - spektakli, pokazów filmowych, wystaw, spacerów, spotkań i warsztatów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

9. Festiwal Kultury Bez Barier Festiwal, który budzi na nowo

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” nr 223 - Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne