16.02.2021, 09:29 Wersja do druku

Kielce. "Trzynastki" w kulturze

Po 500 złotych dla urzędników, po 5 tys. zł dla dyrektorów szkół, "trzynastki" w kulturze. Ponad 600 osób zatrudnionych w ratuszu i jednostkach podległych miastu otrzymało nagrody za ubiegły rok. Choć trzeba przyznać, że nie wszystkie finansowane były z budżetu Kielc.

Ratusz przygotował zestawienie wszystkich nagród, które otrzymali urzędnicy i kierownicy instytucji,  podlegających urzędowi miasta. O informacje na ten temat poprosił w interpelacji radny Marcin Stępniewski.

(...)

W kulturze "trzynastki"

Nieco inne zasady przyznawania nagród zastosowano wobec dyrektorów instytucji kultury. "Przyznano je zgodnie z zarządzeniem nr 246/2008 Prezydenta Miasta Kielce z dnia 19 sierpnia 2008 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu oraz wzoru wniosku o przyznanie nagrody rocznej dla dyrektorów samorządowych instytucji kultury dla których organizatorem jest Miasto Kielce" - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

- Pracownikom samorządowym przysługuje tzw. trzynastka, nie dotyczy to jednak dyrektorów instytucji kultury, więc w tym przypadku nagrody zostały potraktowane jako dodatkowe wynagrodzenie. Otrzymali je ci, którzy zrealizowali cele i spełniali wymagane w zarządzeniu kryteria - wyjaśnia sekretarz miasta. Dodaje, że nagrody były w wysokości jednej pensji.

Szczegółowa lista wygląda tak:

    dyrektor Biura Wystaw Artystycznych - 8 300 zł
    dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca - 7 978 zł
    dyrektor Domu Kultury Zameczek - 9163 zł
    dyrektor Domu Środowisk Twórczych - 8700 zł
    dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś - 8 700 zł
    dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - 7 900 zł
    dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury - 8 000 zł

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nagrody dla urzędników kieleckiego ratusza i pracowników miejskich instytucji. Zobacz, kto je dostał [LISTA]

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz

Wątki tematyczne