EN

6.08.2021, 08:42 Wersja do druku

Kielce. Po wyroku ws. Teatru Kubuś. "Nie ma mowy o naruszeniu praw autorskich"

Inne aktualności

 Pracownia WXCA, która wygrała konkurs na koncepcję teatru Kubuś w Kielcach, sugeruje, że obecnie realizowany projekt przebudowy narusza prawa autorskie. Jego autor odpowiada.

Dwa tygodnie temu miasto przegrało w sądzie pierwszej instancji spór z warszawską pracownią WXCA, która pięć lat temu wygrała konkurs na opracowanie koncepcji i przygotowywanie projektu nowej siedziby Teatru Laki i Aktora "Kubuś". Miejscy urzędnicy za czasów prezydenta Wojciecha Lubawskiego twierdzili, że pracownia WXCA nie dotrzymywała terminów, i wypowiedzieli umowę. Sądu Okręgowy uznał, że miasto musi wypłacić na rzecz pracowni należną jej kwotę za przygotowanie projektu - chodzi ok. 200 tys. zł z odsetkami. Wyrok nie jest prawomocny.

- Nam zależy na realizacji naszego projektu i chcemy, żeby Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" miał siedzibę najwyższej jakości. Dlatego podejmiemy działania, żeby spotkać się i porozmawiać z władzami miasta. W zależności od efektu tych rozmów będziemy podejmować kolejne kroki - mówił po wyroku Szczepan Wroński, współzałożyciel pracowni WXCA. Nie wykluczał kolejnego pozwu. Pracownia nie podjęła jednak wtedy żadnych działań prawnych dotyczących naruszenia praw autorskich lub zmierzających do nadzoru nad planowaną inwestycją.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po wyroku ws. Teatru Kubuś. "Nie ma mowy o naruszeniu praw autorskich"

Źródło:

Gazeta Wyborcza-Kielce online