EN

6.08.2021, 08:37 Wersja do druku

"Wiersze Mateusza". Wrocławska wokalistka śpiewa cytaty z przemówień premiera Morawieckiego

"Naród się budzi do wielkości", "chcemy, by Polacy rzadziej chorowali na serce", "bardzo mnie wolność słowa i sztuki interesuje" - to fragmenty piosenki "Wiersze Mateusza". Stworzyła ją i śpiewa wrocławska wokalistka Marta Dzwonkowska.

Marta Dzwonkowska jest wokalistką i aktorką związaną na co dzień z Teatrem Muzycznym Capitol i z zespołem Girls On Fire. W czerwcu tego roku wzięła udział w II etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 41 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, podczas którego zaśpiewała satyryczną piosenkę "Wiersze Mateusza" .

Tekst do niej powstał z fragmentów publicznych wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Muzykę skomponował Łukasz Damrych

Rozmowa z wokalistką Martą Dzwonkowską
Piosenka z fragmentami przemówień premiera - to brzmi bardzo abstrakcyjnie.

- Zainspirował mnie profil na Facebooku "Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu". Obserwuję go od jakiegoś czasu i zauważyłam, że cytowane tam fragmenty przemówień premiera to właściwie teksty piosenek. Gdzieś tam pojawił się pomysł, że może kiedyś coś z tego można pokładać.

Poza tym planowałam wystąpić na Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA. To mnie zmobilizowało do stworzenia tego utworu, bo pomyślałam, że ten konkurs ta najlepsze miejsce na jej prezentację.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Wiersze Mateusza". Wrocławska wokalistka śpiewa cytaty z przemówień premiera Morawieckiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne