EN
7.03.2022, 08:51 Wersja do druku

Kielce. Koncert solidarności z Ukrainą w Muzeum Narodowym - 9 marca

Inne aktualności

Koncert solidarności z Ukrainą, podczas którego na scenie wystąpi pianista Konstanty Wileński, odbędzie się w środę 9 marca w Muzeum Narodowym w Kielcach. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz uczniów z Ukrainy oraz ukraińskich twórców kultury.

Jak poinformował Andrzej Białek ze Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, które jest współorganizatorem wydarzenia wieczór muzyki i poezji odbędzie się dokładnie w 208. rocznicę urodzin ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki. Ukraińską poezję usłyszymy w interpretacji kieleckich aktorów: Joanny Kasperek i Dawida Żłobińskiego. "W drugiej części wieczoru wystąpi Konstanty Wileński, znakomity pianista i kompozytor, którego dziadek był pierwszym dyrektorem Filharmonii w Kijowie" - poinformował Białek.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz uczniów z Ukrainy oraz ukraińskich twórców kultury. Organizatorzy zachęcają jednocześnie do wspierania fundacji i organizacji zajmujących się pomocą obywatelom Ukrainy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przy współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach. Koncert rozpocznie się o godzinie 18 w środę w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, będzie transmitowany w mediach społecznościowych Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne