EN
8.03.2022, 18:19 Wersja do druku

Katowice. Warsztaty teatralne dla kobiet w ciąży, również Ukrainek

Bezpłatne warsztaty teatralne dla kobiet w ciąży rozpoczną się w kwietniu w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach. Nabór jest otwarty również dla pań z Ukrainy, jeśli tylko mówią po polsku.

Inne aktualności

Kobiety będą się integrować, uczestniczyć w zabawach teatralnych, tworzyć pacynki oraz przygotowywać minispektakle dla swoich dzieci. Małe formy teatralne, które powstaną w trakcie spotkań, zostaną zarejestrowane w formie video i przekazane uczestniczkom - będzie to nie tylko pamiątka z czasu oczekiwania potomka, ale również interesujący film, który po latach uczestniczki będą mogły pokazać swoim dzieciom.

Spotkania mają na celu zintegrować kobiety w ważnym momencie życia i będą oparte na prostych działaniach ruchowych, plastycznych, aktorskich oraz ćwiczeniach relaksacyjnych. Udział w zajęciach nie wymaga posiadania uzdolnień artystycznych - ważna jest chęć pracy w grupie i rozwoju osobistego. Cykl zajęć zakończy nietypowa sesja zdjęciowa, która odbędzie się w lesie.

"W dzisiejszych czasach brakuje miejsca na bycie z drugim człowiekiem, dzielenie się swoimi opowieściami i wspieranie się w ważnych momentach. Warsztaty twórcze pozwalają poczuć się członkiem zbiorowości i są okazją poznawania siebie w nowych sytuacjach" – powiedziała we wtorek PAP koordynatorka projektu Anna Nowak ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach, który jest drugim – obok MDK – partnerem projektu.

Anna Nowak dodała, że w zajęciach mile widziany jest udział ciężarnych pań z Ukrainy, jeśli tylko są w stanie porozumiewać się po polsku. "Sztuka nie zatrzyma wojny, ale może wzbogacić i wesprzeć w trudnych momentach. Te ważne momenty życia budują to, co w nas najcenniejsze – wiarę w siebie i w relacje z innymi" – podkreśliła.

Chęć udziału w warsztatach można zgłosić pod numerem 505 360 244 oraz na adres mailowy: [email protected] 

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka

Wątki tematyczne