13.10.2021, 19:16 Wersja do druku

Katowice. Rusza cykl Teatr Konesera Teatru Śląskiego

"Minett. Portret artysty z czasów starości" / fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Trzy głośne spektakle z udziałem m.in. Daniela Olbrychskiego, Jana Peszka i Tomasza Karolaka będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku w Katowicach w ramach cyklu Teatr Konesera Teatru Śląskiego.

"Zawsze zależało mi na prowadzeniu teatru gościnnego, to jest otwartego na różnorodnych twórców, którego przedstawienia przygotowywane są z największą starannością oraz wrażliwością na to, co ważne dla widzów. Dlatego cieszę się ogromnie, że mogę zaprosić mieszkańców na nowy cykl przedstawień z różnych scen polskich" – powiedział w środę dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Robert Talarczyk.

"Na jeden wieczór Teatr Śląski - największa scena dramatyczna województwa śląskiego - stanie się domem dla aktorów z Krakowa, Warszawy czy Lublina. Domem, to jest miejscem do spotkania i szczerej rozmowy, dlatego też po każdym zaplanowanym przedstawieniu zapraszamy na spotkanie z jego twórcami. Liczę, że każde przedstawienie w ramach tego cyklu będzie rozbudzać chęć powrotu i zapał do nieustającego oglądania dobrego teatru" – dodał.

Przegląd zainauguruje 25 października spektakl "Minetti. Portret artysty z czasów starości" z kreacją Jana Peszka, zrealizowany w Teatrze Polonia. Do końca roku w Katowicach będzie można też obejrzeć najnowszy spektakl w reżyserii Bartosza Szydłowskiego – "Śnieg" wg prozy Orhana Pamuka, koprodukcję 4 teatrów, w tym Teatru Śląskiego oraz spektakl "Niespodziewany powrót" w wykonaniu aktorskiego duetu: Daniel Olbrychski oraz Tomasz Karolak. Po wieczornych spektaklach publiczność będzie można wziąć udział w spotkaniach z artystami.

Cykl Teatr Konesera prezentowany jest pod patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka