EN

14.09.2020, 09:11 Wersja do druku

Katowice. Premiera "Oddam żonę w dobre ręce" w Teatrze Żelaznym

3 października w Teatrze Żelaznym odbędzie się premiera spektaklu "Oddam żonę w dobre ręce" w reż. Marty Marzęckiej-Wiśniewskiej.


Człowiek sukcesu i  materialista oraz niedopasowany, wieczny pechowiec stojący nad przepaścią, a także wyjątkowa kobieta, będąca kolejno żoną jednego i drugiego to bohaterowie najnowszej premiery w Teatrze Żelaznym. Jeśli dodamy do tego piekielnie zabawne, miejscami absurdalne  i niepozbawione refleksji dialogi w stylu komedii bulwarowej, świetnie zawiązaną intrygę niczym w amerykańskim kinie oraz autora, który jest jednym ze scenarzystów legendarnej, nagrodzonej Oskarem „Tootsie” z Dustinem Hoffmanem w roli głównej, mamy przepis na komedię roku!

Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich. Komizm sytuacyjny oraz postaci odgrywanych przez znanych z desek teatralnych Piotra Wiśniewskiego i Jacka L. Zawady bawią do rozpuku, a całość to lekka komedia w najlepszym wydaniu z trójkątem miłosnym, intrygą, zdradą, podlane ironicznym sosem wyśmiewanych przyzwyczajeń.

Reżyseria: Marta Marzęcka-Wiśniewska  

Na podstawie Murray Schisgal "Luv"

Muzyka: Paweł Szczubiał

Scenografia: Piotr Wiśniewski

Występują:

Magdalena Bocianowska

Piotr Wiśniewski

Jacek L. Zawada

teatrzelazny.pl


Źródło:

Materiał nadesłany