EN

6.07.2021, 08:31 Wersja do druku

Katowice. Filmy o tańcu, spektakle i warsztaty tańca ludowego

Inne aktualności

W Mieście Ogrodów między 7 a 9 lipca odbędzie się Festiwal SCREENDANCE - Katowice/Makao. W jego ramach zaplanowano prezentacje filmów tanecznych i trzech spektakli na żywo. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Festiwal "SCREENDANCE - Katowice/Makao" to trwające trzy dni wydarzenie, które jest okazją do poznania nowoczesnych form ekspresji artystycznej oraz ludzi prowadzących dyskurs o idei ciała na ekranie. 

W programie znalazły się pokazy z Rollout Macau Dance Film Festival, czyli 26 krótkich filmów tanecznych m.in. z Tajwanu, Stanów Zjednoczonych, Chin, Brazylii, Norwegii, Włoch i Meksyku (to odbywający się co dwa lata festiwal filmów tanecznych w Makao) oraz 3 spektakle taneczne na żywo.

Nowy język artystyczny

Screendance to nowatorski język artystyczny w sztukach widowiskowych, który szybko rozwija się w krajach anglosaskich - zwłaszcza w ostatnim roku.

Z jednej strony to nowy środek wyrazu jakim jest krótki film taneczny, który jest zwięzły i ekspresyjny. Z drugiej to może być połączenie widowiska na żywo z filmem wyprodukowanym współczesnymi mediami, jak kamera, komputer, komórka czy projektor.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Filmy o tańcu, spektakle i warsztaty tańca ludowego. Festiwal SCREENDANCE - Katowice/Makao w Mieście Ogrodów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data publikacji oryginału:

06.07.2021 07:20

Wątki tematyczne