EN

18.09.2020, 08:59 Wersja do druku

Katowice. 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door

W czwartek 24 września w Teatrze Śląskim rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door. O jego programie opowiada Dagmara Gumkowska, kuratorka programowa.

Marta Odziomek: Mimo trudnej sytuacji Teatr Śląski postanowił zorganizować trzecią edycję festiwalu. Jaki będzie?

Dagmara Gumkowska: – Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Open the Door, organizowana w tym trudnym dla wszystkich roku, jest niewątpliwie szczególna. Pandemia spowodowała, że doceniliśmy wartość międzyludzkich spotkań, ale też piękno doświadczania sztuki „na żywo”, możliwości obejrzenia spektaklu czy filmu wraz z innymi i wśród innych. Tym goręcej więc zapraszam, by wykorzystać tę szansę w pełni.

Jak zwykle ważnym aspektem programu festiwalu będzie temat wykluczenia i „włączania”. Open The Door to festiwal, za sprawą którego chcemy pokazać, że różnorodność to społeczny fakt i społeczna wartość. Również wartość artystyczna. Zaprezentowane podczas festiwalu projekty będą więc bardzo zróżnicowane, pokażemy rozmaite teatralne i artystyczne formy – spektakle, w tym również plenerowe, słuchowisko, filmy – fabularne i dokumentalne, a także instalację performatywną „Czułość” w reżyserii Katarzyny Borkowskiej i z udziałem Kamili Baar.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie krótsza niż zwykle, ale w jej programie znajdą się ważne i bardzo różnorodne projekty. Naszymi gośćmi będą zespoły z Wielkiej Brytanii, Czech, Hiszpanii i oczywiście polscy twórcy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Śląski przeciwko wykluczaniu, dlatego organizuje festiwal Open The Door

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne