EN

30.11.2020, 10:54 Wersja do druku

Kalisz. Nagrody dla szefów instytucji kultury

Inne aktualności

Marszałek Marek Woźniak przyznał nagrody dyrektorom kilkunastu placówek kulturalnych w naszym województwie. Otrzymali je m.in. szefowie instytucji w Kaliszu.

Nagrody zostały przyznane dyrektorom instytucji za 2019 rok - po zatwierdzeniu przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w czerwcu bieżącego roku sprawozdań finansowych instytucji kultury za rok ubiegły.

- Wysokości nagród zostały określone w oparciu o dokonaną analizę w zakresie wykonania przez instytucje zadań usługowo-finansowych za rok 2019 w porównaniu do roku 2018 oraz realizacji zadań merytorycznych - tłumaczy Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Przyznanie w czasie pandemii wysokich nagród, bo pensja szefa instytucji kultury to średnio kilkanaście tysięcy złotych, budzi jednak kontrowersje wśród społeczeństwa. Rzecznik zaznacza jednak, że środki na wypłaty ewentualnych nagród rocznych za 2019 rok były zabezpieczone w planach finansowych instytucji na bieżący rok i ich przyznanie nie wpłynęło na pogorszenie sytuacji ekonomicznej instytucji.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

NAGRODY MARSZAŁKA MARKA WOZNIAKA DLA SZEFÓW INSTYTUCJI KULTURY

Źródło:

Ziemia Kaliska nr 48/ 27-11-20

Wątki tematyczne