EN

23.08.2021, 10:07 Wersja do druku

Kalisz. Gwiazdy na Spotkaniach Teatralnych, jutro ogłoszenie programu

61. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych • Festiwalu Sztuki Aktorskiej odbędzie się w dniach 18 - 25 września. A już we wtorek, 24 sierpnia poznamy twórców, którzy zaprezentują się na deskach kaliskiej sceny.

Kaliskie Spotkania Teatralne - Festiwal Sztuki Aktorskiej to najstarszy i zarazem jeden z najbardziej prestiżowych festiwali teatralnych w Polsce. Do udziału w tegorocznych Spotkaniach zaproszone zostały spektakle sezonu 2020/21 z 11 miast, największych ośrodków, zajmujących szczególne miejsce na teatralnej mapie Polski, ale również piękne spektakle ze scen w mniejszych miastach.

Możemy spodziewać się występów nie tylko najzdolniejszych adeptów sztuki aktorskiej, ale także wielkich gwiazd sceny. GP zeszłorocznej edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych i statuetkę Wojciecha za rolę kobiecą otrzymała Katarzyna Figura za rolę Fedry w „Fedrze". Od kaliskiej publiczności otrzymała tytuł Naj-Bogusławskiej Aktorki. Grand Prix za rolę męską otrzymał Mirosław Baka za rolę Willy'ego w „Śmierci komiwojażera". Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, została wyróżniona przez jury za rolę w „Dowcipie". Publiczności przyznała zaś sztuce tytuł NajBogusławskiego Spektalu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gwiazdy teatru zjadą do Kalisza

Źródło:

Ziemia Kaliska nr 33/20-08-21