EN

16.09.2020, 11:37 Wersja do druku

Kalisz. 60. Kaliskie Spotkania Teatralne również z językiem migowym

fot. Przemysław Jendroska

Z myślą o widzach posługujących się Polskim Językiem Migowym, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotował tłumaczenie jednego ze spektakli 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych – „Staś i Zła Noga” z Teatru Śląskiego w Katowicach. Pełna czarnego humoru historia nastoletniego Stasia i jego Złej Nogi to propozycja dla młodszych – od 10 roku życia – i starszych widzów.

W programie jubileuszowych 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych, rozpoczynających się już w sobotę 19 września, znalazł się spektakl „Staś i Zła Noga” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Konkursową propozycję katowickiego Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego kaliska publiczność będzie miała okazję obejrzeć w poniedziałek 21 września o godzinie 18.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Kwestie aktorów będzie tłumaczyć na Polski Język Migowy Małgorzata Wasilewska.

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką.

"Dowcipne, chwilami gorzkie przedstawienie inspirowane komiksem Tomasza Grządzieli ani na moment nie osuwa się w ckliwy banał. Nie ma też w nim nachalnej dydaktyki. – pisze w recenzji Michał Centkowski z Newsweeka – Jest za to slapstickowe tempo, humor i wdzięk".

W spektaklu, inspirowanym komiksem Tomasza ‘’Spell” Grządzieli, wystąpią: Katarzyna Błaszczyńska, Dawid Kobiela oraz Michał Rolnicki – znany z szerszej widowni z małego ekranu ("Barwy szczęścia", "Przyjaciółki").

Przedstawienie przeznaczone jest zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Bilety są jeszcze dostępne w kasie Teatru oraz na online na www.teatr.kalisz.pl/kalendarium
Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne