EN
14.03.2022, 13:58 Wersja do druku

Jelenia Góra. Premierowy „Złodziej czasu” w Zdrojowym Teatrze Animacji

“Złodziej czasu” to najnowsza premiera Zdrojowego Teatru Animacji im. Bogdana Nauki, przygotowana z okazji obchodów jubileuszu 45–lecia cieplickiej placówki. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest nestor polskiej sceny lalkowej – Waldemar Wolański. Premiera 20 marca.

Waldemar Wolański, po znakomicie przyjętych przez publiczność jeleniogórską dwóch widowiskach w Zdrojowym Teatrze Animacji, “Królewski wróbel” Izumi Yoshidy (2014) i “Królewna z drewna” swojego autorstwa (2019), powraca do Jeleniej Góry–Cieplic ze “Złodziejem czasu”. To opowieść o przemijaniu, ale także o usilnym poszukiwaniu utraconego czasu, ogromnej chęci zatrzymania go, a przede wszystkim potrzebie odzyskania straconych bezpowrotnie chwil.

“Złodziej czasu” to baśń w klasycznym ujęciu, gdzie bohaterowie swobodnie mogą przemieszczać się pomiędzy światem realnym i fantastycznym, a zdarzenia rozgrywają się w nieokreślonym miejscu i czasie. Właśnie ów czas i jego odcienie są głównym tematem przedstawienia.

Scenografię przygotowała Joanna Hrk, a autorem muzyki jest Krzysztof Dzierma. Multimedia – Aleksandra Chrapowicka.

Obsada: Aga Ejsmont, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz i Sławomir Mozolewski.

Tytuł oryginalny

"Premierowy "Złodziej czasu" w Zdrojowym Teatrze Animacji"

Źródło:

Jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu