EN
9.03.2023, 11:32 Wersja do druku

Jelenia Góra. Premiera „Powiedzmy miłość” u Norwida

W jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida na scenie już w sobotę (25 marca) premiera spektaklu “Powiedzmy miłość” (org. “Funny About Love”) autorstwa Terence'a Frisby'ego. Przedstawienie w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak reżyseruje Tomasz Dutkiewicz.

fot. mat. teatru

Terence Frisby (1932–2020), brytyjski dramatopisarz, aktor i reżyser teatralny oraz prezenter programów dla dzieci, studiował aktorstwo w Centralnej Szkole Mowy i Dramatu (The Central School Of Speech And Drama). Początkowo pod nazwiskiem Terence Holland był aktorem teatralnym, później prowadził w BBC program dla dzieci “Play School”. Był autorem sztuki “Dziewczyna inna niż wszystkie” (1966), wystawianej na Broadwayu, a także w Berlinie, Rzymie czy Sztokholmie, a w 1970 przeniesionej na ekran za sprawą Roya Boultinga z udziałem Goldie Hawn i Petera Sellersa. Co istotne, Terence Frisby był członkiem–założycielem grupy wsparcia i praw ojca Families Need Fathers.

“Powiedzmy miłość” to współczesna angielska komedia pełna inteligentnego humoru i wnikliwych, życiowych obserwacji. Trochę romantyczna, ale jednak gorzka komedia, w której każdy z nas odnajdzie coś ze swojego życia.

– „To spektakl obowiązkowy dla wszystkich dojrzałych mężczyzn, którzy pragną rozstać się ze swoimi żonami i wymienić je na żony dużo młodsze. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich dojrzałych żon, którym się wydaje, że odejście męża do młodszej kobiety jest wydarzeniem rujnującym ich życie na zawsze. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich młodych kobiet, które chcą się związać z mężczyznami, którzy opuszczają dla nich swoje dojrzałe żony. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich młodych mężczyzn, których żony opuszczają ich dla mężczyzn dojrzałych i znacznie majętniejszych. I wreszcie przede wszystkim to spektakl obowiązkowy dla wszystkich, którzy lubią inteligentną rozrywkę serwującą rozbrajający humor...” – czytamy w opisie przedstawienia.

Scenografię przygotował Wojciech Stefaniak. Opracowanie muzyczne i kostiumy – Tomasz Dutkiewicz, reżyser spektaklu.
Obsada – Maria Adamska (Larissa Tucker), Marta Kędziora–Nowaczek (Rosie Boston), Jakub Głukowski (Darren Tucker) i Robert Mania (Piers Boston).

Tytuł oryginalny

Jelenia Góra. Premiera “Powiedzmy miłość” w Norwidzie

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu