EN
17.03.2021, 08:27 Wersja do druku

Jelenia Góra. Prapremiera "Kropki z błędem" w Teatrze Animacji

W najbliższą niedzielę (21.03) o godz. 16.00 Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze szykuje premierę spektaklu "Kropka z błędem", inspirowanego książką Anny Taraski. Reżyseruje Natasza Sołtanowicz. To druga premiera w sezonie artystycznym 2020/2021.

fot. mat. teatru

Natasza Sołtanowicz, absolwentka wydziału reżyserii wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury we Wrocławiu „SKiBA" i szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, za realizację przedstawienia „Dziwaczki" zdobyła Grand Prix na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Pro-Contra w Szczecinie (2018) i wygrała główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu Theater Networking Talents (2019).

"Kropka z błędem" to dowcipna opowieść o przygodach znaków przestankowych i o tym, że można mylić się i uczyć na błędach. Akcja osadzona jest w świecie liter, cyfr, wykrzykników i myślników, a także błędów, które wcale nie są takie złe, a nawet mogą okazać się potrzebne.

Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Mówi, że kiedy dorośnie, chce zostać kropką nad "i". Ale na razie uwielbia robić fikołki, wisieć do góry nogami na najwyższej linii i rysować na brzegach kartek. Błąd jest mały, kudłaty, i ma z tyłu jakby ogonek. Odkąd przyplątał się na stronę Kropki, stał się jej najlepszym przyjacielem. Razem biegają po kartkach, psocą i taplają się w atramentowych kałużach. Gdy pewnego dnia Błąd znika bez śladu, Kropka jest zrozpaczona. Gdzie podział się jej przyjaciel? By go odnaleźć, musi wyruszyć w nieznane – poza okładki rodzinnego zeszytu.

Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Zuzanna Łuczak oraz Jacek Maksimowicz.

Przedstawienie grane będzie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. A to oznacza, że liczba miejsc na widowni jest okrojona o połowę.

Tytuł oryginalny

Prapremiera "Kropki z Błędem" w Teatrze Animacji

Źródło:

www.portalik24.pl
Link do źródła

Autor:

Merwan