EN
26.11.2022, 11:07 Wersja do druku

Jelenia Góra. Piotr Jędrzejas nowym dyrektorem POK–u

Były dyrektor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze Piotr Jędrzejas pokieruje Piechowickim Ośrodkiem Kultury. Zastąpi przechodzącą na emeryturę dotychczasową dyrektor POK-u Annę Kalisz.

Kandydatura Piotra Jędrzejasa zyskała największe uznanie komisji konkursowej powołanej przez Burmistrza Piechowic. Poza nim o stanowisko dyrektora POK – u ubiegała się jeszcze jedna osoba.

Piotr Jędrzejas jest aktorem, reżyserem oraz menedżerem kultury. Absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył kurs aktorski w Holborn Centre for the Performing Arts w Kingsway College w Londynie. Był także stypendystą Institut del Teatro w Barcelonie. Od 2013 do 2016 roku pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, a następnie w latach 2016-2018 był Dyrektorem Muzeum Ziemi Wiśnickiej- Zamek Wiśnicz. Jako reżyser i aktor współpracował z teatrami w Krakowie, Zabrzu, Kielcach, Olsztynie, Warszawie, Gdańsku, Zittau i hiszpańskiej Katalonii.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Piotr Jędrzejas nowym dyrektorem POK–u

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

WAC

Data publikacji oryginału:

26.11.2022