19.08.2020, 08:59 Wersja do druku

Internet. Zaśpiewaj - trwa akcja "Pieśni dla Białorusi"

Inne aktualności

"Pieśni dla Białorusi", czyli jak śpiewająco pomóc potrzebującym. Trwa zrzutka pieniędzy i akcja na Facebooku.

"W tym trudnym dla Białorusinek i Białorusinów czasie pokażmy, przynajmniej symbolicznie, że jesteśmy z nimi!" – apeluje fundacja Muzyka Zakorzeniona, która dokumentuje i upowszechnia tradycyjną muzykę polskiej wsi.

Teraz Muzyka Zakorzeniona zamienia sztukę w pomoc poszkodowanym i potrzebującym, którzy ucierpieli podczas protestów na Białorusi.

W ramach akcji "Pieśń dla Białorusi" wystarczy zaśpiewać tradycyjną pieśń białoruską i opublikować ją na swoim Facebooku z tagiem #pieśnidlabiałorusi. A pod nagraniem trzeba też wkleić link do zrzutki na rzecz poszkodowanych Białorusinek i Białorusinów organizowanej przez Białoruski Dom w Warszawie, czyli niezależną Ambasadę Białorusi w Polsce. Adres zrzutki: https://zrzutka.pl/uvhmut. Do zakończenia akcji pozostało osiem dni, uzbierano już 185 650 zł z planowanych 200 tys. zł.

Swoje nagranie umieścił już m.in. zespół Z Lasu, który śpiewa tradycyjne pieśni z Polesia, Ukrainy i Białorusi. Tworzące grupę Natalia Grabowska, Jagna Knittel, Anna Jurkiewicz, Karolina Podrucka, Olga Kozieł, Maniucha Bikont i Kaja Knittel zaśpiewały "Pieśń weselną ze wsi Tierabień" z powiatu Pińsk.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zaśpiewaj - na Facebooku trwa akcja "Pieśni dla Białorusi"

Źródło:

Gazeta Wyborcza online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

łuk.

Wątki tematyczne