EN

11.12.2020, 13:34 Wersja do druku

Internet. "TAB' Nowy początek" Sopockiego Teatru Tańca online

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na transmisję online spektaklu Sopockiego Teatru Tańca pt. „TAB’ Nowy początek”, która odbędzie się 12 grudnia o godzinie 19:00. Materiał będzie dostępny dla widzów do 23:59.

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły w sprawie sprzedaży biletów online dostępne na stronie internetowej www.ktt.pl. Pula biletów ograniczona!

fot. Krzysztof Bzdeń/mat. teatru

Natura materialna tab’ to w psychologii sufich, określenie na sumę zdolności psychicznych, z którymi przychodzimy na świat, a zatem głównie uwarunkowania odziedziczone po rodzicach i związane z przebiegiem ciąży. Cechy natury materialnej wywierają znaczący, ale nie jedyny wpływ na rozwój człowieka. Następne etapy według tej koncepcji, to Nafs, Serce, Duch, Świadomość Wewnętrzna oraz Najgłębsza Wewnętrzna Świadomość. Tab’ jest zatem punktem startu w rozwoju każdej jednostki. W spektaklu Sopockiego Teatru Tańca, pełni tę samą rolę – wyjścia do opowieści , czy raczej filozoficzno – fizycznych rozważań o rozwoju świadomości człowieka. Autorka koncepcji spektaklu pracując nad scenariuszem, zintegrowała ze sobą zachodnie i wschodnie systemy filozoficzno – psychologiczne. I tak, obok konceptu sufich, dużą inspiracją była piramida potrzeb Maslowa, czy system czakr – sieci energetycznych ośrodków w ciele, które są skorelowane zarówno z narządami (warstwa fizyczna ciała), jak sferą psychiczną i duchową człowieka. Inspiracją była także huna – tradycja hawajska. Wizualnym partnerem wydarzenia będą obrazy, związanej z Sopotem niemal całe życie, Gertrudy Kuziemskiej – Wilczopolskiej, które uruchomi wizualnie Katarzyna Teresa Turowska.

fot. mat. teatru

TAB’ Nowy początek
Sopocki Teatr Tańca
koncept, reżyseria, choreografia, kostiumy
Joanna M. Czajkowska
współpraca choreograficzna i wykonanie
Jan Górczak, Róża Kołoda, Jacenty Krawczyk, Wiktoria Rudnik, Joanna M. Czajkowska
obrazy będące bazą wizualizacji
Gertruda Kuziemska – Wilczopolska
wizualizacje
Katarzyna Teresa Turowska
muzyka
Mariusz Noskowiak feat. Magdalena Gruszczyńska (sopran), Jan Czerwiński (beatbox)
scenografia
Jacek Krawczyk
światła
Mateusz Gierc
czas trwania: 61 min
data premiery: 13 grudnia 2019
cena biletów: 15 zł

 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne