EN

6.02.2024, 17:10 Wersja do druku

Internet. STARTyści - wideopodcast ZPAP

Zachęceni świetnym przyjęciem pierwszych odcinków „STARTystów” – serii wideopodcastów produkowanych przez Związek Zawodowy Aktorów Polskich, przygotowaliśmy nowe rozmowy - Łukasz Maciejewski zaprasza do oglądania.

Inne aktualności

Aktorzy – format wywiadów, również wywiadów wideo, jest w większości przewidywalny. Rozmawiamy o filmie wchodzącym na ekrany, o teatralnej premierze, albo o domowych, rodzinnych, sprawach.

Nasze rozmowy są, chcę w to wierzyć, inne.

Wysłuchać może ich każdy, są również ogólnodostępne na You Tube’ie, ale nie ukrywamy, że adresujemy je do aktorów, oczywiście nie tylko członków ZZAP, przede wszystkim młodych artystów, absolwentów szkół aktorskich, wchodzących dopiero do zawodu, ale także dla tych, którzy jakoś w aktorstwie na chwilę być może pobłądzili, ale to tylko na moment.

Również dla mnie to pasjonujące spotkanie. Nie zawsze jest łatwo, nie zawsze jest.

W nowej serii wywiadów, Piotr Cyrwus opowiada, że w momencie kiedy zyskał największą popularność i stuprocentową rozpoznawalność – w sławnym serialu – stracił wiarę w siebie, w swoje aktorskie możliwości, a innych propozycji nie było. Teraz wszystko się zmieniło.

Marta Żmuda Trzebiatowska, piękna i mądra. Jej przypadek jest nietypowy. Błyskawiczna, jeszcze na studiach, kariera, filmy i seriale, i potem tąpnięcie, długich siedem chudych lat. Aż przydarzyła się „Mowa ptaków” i Marta udowodniła, że szuflada „urodziwy dodatek do komedii romantycznych” nie jest wcale wygodna. Film był przełomem, zaczęło się dziać dobrze.

Fascynująca rozmowa z Katarzyną Kopczyk – znakomitą aktorką lalkarką z krakowskiej „Groteski”. O powołaniu do lalkarstwa, nie zamiast aktorstwa dramatycznego, ale jako wybór pierwszy i najważniejszy, wreszcie o wygranej (chcę w to wierzyć) walce o normalność i spokój w „Grotesce” po latach mobbingu, niekoniecznie w białych rękawiczkach.

I wreszcie Magda Lamparska – o edukacji w USA, alternatywnej drodze do spełnienia, o kosztach wizerunku i o tym, że nawet słabszy film daje szansę na rolę, której nie będziemy się wstydzili.

Aktorzy, młodzi, starsi, wszyscy – słuchajcie, oglądajcie, opowiadajcie nam swoje historie.

…i wyciągajcie wnioski.

Źródło:

AICT Polska
Link do źródła

Wątki tematyczne