EN
22.03.2021, 17:27 Wersja do druku

Internet. "Lekcje oporu" na Zoomie 27 i 28 marca

mat. teatru

"Lekcje Oporu" - spektakl o Strajku Nauczycielek i Nauczycieli. Na zoomie, eksperymentalnie, z muzyką na żywo i w czasie rzeczywistym! Zapraszamy 27 i 28 marca 2021!

Fasada szkoły zasłonięta transparentami. Tłumy zbierające się w centrum Warszawy na głównym proteście. Spięta twarz ministra edukacji, nagłówki z gazet. Tyle większość obywateli i obywatelek pamięta z kwietniowych dni w 2019 roku. Migawki, obrazy, urywki zdań, hasła, wrażenia. Strajk Nauczycieli objął ponad 70 procent placówek oświatowych.

Czym był dla samych nauczycielek i nauczycieli - tych, którzy i które przystąpiły do niego i tych, którzy tego nie zrobili? Jakie były tamte dni, emocje, jakie znaczenia i sytuacje? Jakiej wiedzy dostarczył tym, którzy szkołę tworzą - także uczniom i uczennicom, rodzicom, dyrektorkom i urzędnikom? Jaką lekcję odebrali sami nauczyciele – ci, którzy protestowali i ci, którzy sami w nim nie uczestniczyli? Czego zabrakło w jego postulatach? Co przyniósł szkole, jakie ślady zostawił?

Twórcy i twórczynie:
reżyseria: Dorota Ogrodzka
dramaturgia: Dorota Ogrodzka i zespół
występują: Yulia Dzichkouskaya, Iga Dzięgielewska, Grażyna Kopeć, Natalia Leszczyńska Tomasz Krynicki, Katarzyna Pawlak, Karolina Pluta, Wojciech Stępień, Łukasz Wójcicki
muzyka: Magdalena Sowul
produkcja: Iga Dzięgielewska
scenografia i przestrzeń: Kuba Drzastwa
ruch sceniczny Katarzyna Pawlak i zespół
video: Paweł Ogrodzki i zespół
Laboratorium Teatralno-Społeczne / Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne