EN

4.09.2020, 14:23 Wersja do druku

Instytucje kultury muszą być aktywne zawsze

mat. teatru

Marta Odziomek: W teatrach zaczął się nowy sezon. Jak Teatr Mały się do niego przygotowuje? Czy zaplanowane festiwale się odbędą?

Paweł Drzewiecki: – Owszem. Mamy zamiar zaprosić jesienią widzów na Tyski Festiwal Monodramu „Motyf”, LOGOS Fest Tyski Festiwal Słowa i Tyskie Spotkania Teatralne. „Motyf”, zaplanowany na marzec, nie mógł się odbyć z powodu pandemii, choć wszystko dopięte było na ostatni guzik. Wpleciemy zaproszone monodramy w Tyskie Spotkania Teatralne w listopadzie.

18 listopada Sonia Bohosiewicz pokaże spektakl „Chodź ze mną do łóżka”, a 20 listopada Mikołaj Grabowski „Audiencję II”. Zaprosiliśmy także monodram „Tancerka” Barbary Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Będzie pokazany 19 listopada.

Wcześniej – 17 października w ramach Sceny Konesera – zaprezentujemy monodram „Moskwa – Pietuszki” Mariana Opani z warszawskiego Teatru Ateneum.

Jesteśmy gotowi na to, by grać w reżimie sanitarnym. Być może będzie trzeba wszystko przenieść do Internetu albo stworzyć festiwale „hybrydowe” – częściowo na żywo, częściowo online. Uważam, że instytucje kultury muszą być aktywne zawsze, także wtedy, kiedy nie mogą pracować w normalnym trybie. Dlatego też Teatr Mały dość szybko w czasie lockdownu stworzył kulturalną ofertę w internecie.
Co cieszyło się największym powodzeniem?

– Nagraliśmy m.in. „Ogniem i mieczem” w formie audiobooka. Prowadziliśmy działania twórcze wokół Festiwalu proLogos, nagraliśmy także kilka słuchowisk dla dzieci i dorosłych. Przed nami premiera ostatniego słuchowiska w ramach proLogosu pt. „Świnka” Agnieszki Osieckiej, którą wyemitujemy 26 września.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Instytucje kultury muszą być aktywne zawsze. Paweł Drzewiecki o nowościach w Teatrze Małym i działalność online

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne