EN
08.11.2021, 09:21 Wersja do druku

Grawitacja nie istnieje

"Four Seasons. Cztery pory roku" wg scenar. i w reż. Krzysztofa Okonia Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pisze Katarzyna Fryc w Gazecie Wyborczej - Trójmiasto.

fot. mat. teatru

Do repertuaru Teatru Muzycznego powrócił niezwykły spektakl - inspirowany muzyką Vivaldiego akrobatyczny show "Four Seasons. Cztery pory roku".

Teatr Muzyczny w Gdyni i Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art powróciły do prezentacji spektaklu "Four Seasons. Cztery pory roku", który miał swoją premierę na Scenie Novej w grudniu 2019 r. Po zaledwie kilku przedstawieniach nastąpiła długa przerwa spowodowana pandemią. Tytuł nie był grany blisko dwa lata aż do ostatniej soboty, kiedy wystawiono go dwukrotnie przy aplauzie publiczności.

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza

Twórcami przedstawienia są Mira Kister (współautorka scenariusza i autorka niezwykłej choreografii akrobatycznej) oraz Krzysztof Okoń (współscenarzysta i reżyser, a przed laty aktor Teatru Muzycznego), a także twórca muzyki Artur Guza, choreografka Iwona Runowska, współautorka kostiumów Katarzyna Donner i twórczyni projekcji wizualnych Katarzyna Stefania Józefowicz. A przede wszystkim 11 uzdolnionych artystów - akrobatów grupy Mira-Art, których talent w spektaklach i na koncertach Muzycznego oklaskiwaliśmy wielokrotnie. W spektaklu występują Anna Czarniecka, Katarzyna Donner, Oriana Dobrowolska, Marta Jasińska, Agata Karwat, Zuzanna Klajman, Dariusz Lipski, Kornelia Lis, Arkadiusz Szynal, Anastasia Tsikhanovska, oraz Tosia Głogowska Tosia i Mateusz Otczyk (gitara).

Treścią półtoragodzinnego spektaklu - który śmiało można nazwać podniebnym, bo w dużej części składa się z akrobacji z użyciem lin, szarf i przedziwnych konstrukcji zawieszonych wysoko nad sceną - jest kobiecy życiorys od poczęcia aż po śmierć, wpisany alegorycznie w rytm "Czterech pór roku" Antonia Vivaldiego. A te z kolei interpretować można jako cztery etapy życia kobiety: okres płodowy i dzieciństwo, burzliwa młodość, dorosłość i macierzyństwo oraz starość.

Warto przeżyć to jedno życie razem z artystami Mira-Art, których akrobatyczne popisy zapierają dech w piersiach.

Tytuł oryginalny

"Four Seasons. Cztery pory roku" w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Trójmiasto online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.