EN

17.10.2020, 11:14 Wersja do druku

Kraj. "Gramy, póki możemy". Teatry zdeterminowane, by nie dać się wirusowi

Odwołują spektakle, przesuwają premiery, odkażają sale i uruchamiają platformy streamingowe. Ale zamykać się nie zamierzają.

- Zacznę od sprawy kluczowej: gramy - tak w poniedziałek rozpoczął konferencję prasową Waldemar Raźniak, nowy dyrektor Starego Teatru w Krakowie. I dodał: - Zachęcam gorąco widzów do przychodzenia do nas.

Podobne deklaracje płyną z innych polskich scen. - Jak dotąd nie odwołaliśmy żadnego przedstawienia i mamy nadzieję, że nie będziemy do tego zmuszeni - przekazuje Joanna Ostrowska z Teatru im. Fredry w Gnieźnie.

- Robimy, co w naszej mocy, by zapewnić widzom maksymalne bezpieczeństwo. Nie rezygnujemy ze spektakli - mówi Joanna Kiszkis z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Klaudyna Desperat, rzeczniczka Polonii i Och-Teatru: - W momencie wejścia do żółtej strefy wprowadziliśmy dodatkowe pokazy, żeby zmniejszyć obłożenie na widowni. Jeśli tylko możemy, gramy.

Kaja Stępkowska z TR Warszawa: - Nie odwołujemy spektakli, jeśli tylko będzie to możliwe, chcemy i będziemy grać.

"Teatr to najlepszy powód do wyjścia z domu" - przekonuje w oświadczeniu Nowy Teatr w Warszawie. Stołeczny Teatr Polski do informacji o restrykcjach epidemiologicznych dołącza hasztag #zostańwPolskim.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Gramy, póki możemy". Teatry zdeterminowane, by nie dać się wirusowi

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne