EN

24.03.2023, 17:48 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Stypendia artystyczne prezydenta miasta przyznane

6 uzdolnionych mieszkańców Gorzowa Wlkp. odebrało stypendia artystyczne prezydenta miasta. W tym roku ich łączna wartość to prawie 100 tys. zł – poinformował Dariusz Wieczorek z Wydz. Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Inne aktualności

Uroczystość z udziałem stypendystów, przedstawicieli świata kultury, radnych i dyrektorów gorzowskich instytucji kultury odbyła się w piątek w Filharmonii Gorzowskiej.

„To jedna z naszych najpiękniejszych inwestycji” - podkreślił podczas wydarzenia prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki. Pogratulował także stypendystom, także w imieniu gorzowian, akcentując wyjątkowy wkład nagrodzonych w rozwój życia kulturalnego miasta.

„To życie ma ogromny wpływ na dobre imię naszego miasta, a wy jesteście jego najlepszymi ambasadorami” – zaznaczył Wójcicki oraz przypomniał, że fundatorami stypendiów są mieszkańcy miasta.

Najwięcej, bo aż sześć projektów stypendialnych przyznano w dziedzinie muzyki. Cztery stypendia przyznano w kategorii literatura, po dwa w kategoriach: teatr i sztuki wizualne oraz po jednym w kategoriach: opieka nad zabytkami i taniec.

Stypendia te są dedykowane osobom uzdolnionym artystycznie – amatorom i profesjonalistom. Mają na celu wspieranie indywidualnego rozwoju twórców, artystów, przeznaczone są na realizację konkretnych projektów skierowanych do gorzowian.

Prezydent przyznaje stypendia na wniosek komisji, składającej się z ekspertów z różnych dziedzin kultury i sztuki. W tym roku komisja przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z 24 osobami. Przyznano 17 stypendiów, a ostatecznie 16 osób podjęło się realizacji swoich programów stypendialnych.

Tegoroczni stypendyści dołączyli do grona ponad 270 osób, które otrzymały takie wyróżnienie od 1996 r.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne