EN

15.07.2021, 10:47 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Scena Letnia na półmetku

fot. mat. organizatora

Dwa spektakle i koncert. Tak zapowiada się półmetek Sceny Letniej w gorzowskim teatrze.

W piątek 16 lipca zapraszamy młodych widzów na bajkę Teatru Piccolo z Łodzi pt.: „Złota kaczka i duch zamku”. Barwny, pełen humoru spektakl w konwencji łączącej plan żywy i lalkowy. Pierwszy w Polsce horror dla dzieci – tyleż straszny co zabawny z wartką akacją i z zaskakującymi zwrotami akcji.

17 lipca Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina zaprezentuje spektakl „Związek otwarty”. ON: dotknięty szaleństwem mężczyzn po czterdziestce, rozpaczliwie poszukujący uciekającej młodości w kolejnych romansach. ONA: rozczarowana życiem, stojąca na krawędzi załamania nerwowego. Jednym słowem, małżeństwo w średnim wieku przechodzące poważny kryzys.

Spektakl przedstawia z poczuciem humoru cały szereg przezabawnych sytuacji związanych ze stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.

18 lipca „Dwaj Panowie B.” Koncert, w którym usłyszymy piosenki francuskich bardów, Brela i Brassensa. Obaj uchodzą za symbol czasów, w których literacki tekst był w piosence co najmniej równie ważny jak wpadająca w ucho melodia. Obaj pozostawili po sobie dziesiątki utworów, które służą dziś za wzorzec piosenki literackiej, po które chętnie sięgają również i polscy wykonawcy.

Na gorzowskiej Scenie Letniej piosenki słynnych francuskich pieśniarzy zaprezentują Cezary Żołyński i Artur Nełkowski. Towarzyszyć im będą: Sylwia Beech, Marek Popis i Mariusz Smoliński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Sceny Letniej jest bezpłatny.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne